Консервація
Через особливості двигуна внутрішнього згоряння з бензиновими косарками набагато більше клопоту. Тому в процесі написання ми керувалися не тільки власним досвідом, а й порадами інженерів Briggs & Stratton – найбільш відомого виробника двигунів для газонокосарок.
Крок 1. Злити паливо
Незалежно від типу двигуна і моделі газонокосарки, перше, що потрібно зробити – позбавитися від залишків палива в баку. Тому, що за кілька місяців зими бензин втратить свою здатність до займання, або навіть залишить осад з нальотом – навесні виникнуть проблеми з запуском.
Для зливу бензину скористайтеся спеціальним відсмоктувачем або переверніть косарку на сторону. Але спершу прочитайте інструкцію – деякі моделі не призначені для цього через небезпеку залити карбюратор.
Якщо бензину в баку залишилося небагато, запустіть двигун – нехай працює, поки все паливо не вигорить і косарка заглохне.
Крок 2. Замінити оливу
Поки двигун ще розігрітий, змініть стару оливу на свіжу – вона дозволить косарці залишатися в працездатному стані.
Спочатку переконайтеся що двигун вимкнений, потім від'єднайте провід свічки. Якщо в моделі передбачена зливна пробка, встановіть під неї деко, куди потрапить відпрацьована олива, і відкрийте пробку торцювальним ключем. Оливу слід зібрати в ємність, щоб потім здати на утилізацію в найближчу АЗС.
Після повного зливу закрутіть пробку і залийте свіжу оливу. Обов'язково перевірте її рівень за допомогою щупа – мітка повинна знаходитися між лініями Full і Add, або Max і Min. В кінці огляньте корпус – чи немає витоків.
Більш чистий спосіб позбутися старого мастила – оливний шприц. Він особливо корисний, коли пробка не передбачена.
Крок 3. Видалити бруд
Останнє, що потрібно зробити перед відправкою газонокосарки в гараж або садовий сарай – очистити від пилу, землі, трави та іншого сміття.
Почніть прибирання з двигуна і корпусу, потім видаліть траву налиплу на лезо, а за допомогою пластикової або дерев'яної лопатки зніміть великі грудки з нижньої частини. Трава не повинна залишатися на ребрах охолодження і в області вихлопу, інакше виникне небезпека загоряння.
Чистку прискорює м'яка щітка і тепла вода, але дивіться, щоб вона не залила підшипники, ущільнення і деталі двигуна. Потім гарненько просушіть апарат.
Завдання спрощується, якщо дека оснащена форсункою для підключення садового шланга. Однак, мити днище слід відразу після косіння, поки зрізані залишки трави не засохли.
Підготовка
Електричні аналоги зручніше не тільки в експлуатації і обслуговуванні, а й підготовці до зберігання – їх мотор не потребує консервації на зиму. Ось що слід зробити, щоб мережеві та акумуляторні машини добре себе почували після зими.
З живленням від мережі
Щоб електрокосарка вдало перезимувала, вам потрібно очистити деку, колеса і двигун від пилу і трави, вимити і просушити травозбірник, очистити і підточити ніж. Якщо модель виконана в металевому корпусі – перевірити чи немає іржі, розібратися з нею і змастити метал захисною речовиною.
Також важливо перевірити цілісність всіх контактів і кабелю. Якщо знайдете помилку, обов'язково усуньте до того, як машина піде в зимову сплячку. У цьому допоможе будь-який хороший електрик.
З живленням від акумулятора
Крім очищення і перевірки загального стану слід розібратися з акумулятором. Ці поради підходять і для бензинових косарок з пусковим акумулятором в комплекті.
Отже, літій-іонні батареї не повинні зберігатися разом з газонокосаркою – від цього вони втратять ємність. Почніть від'єднання батареї з кабелю маси від клеми «-». Потім поставте на повну зарядку.
Після зарядки протріть ганчіркою і зберігайте в сухому прохолодному місці, без потрапляння прямих сонячних променів. Клеми акумулятора потрібно почистити за допомогою металевої щітки. В ідеалі добре нанести спеціальний спрей-протектор для додаткового захисту клем.
Загальні рекомендації щодо місця зберігання
, незалежно від типу живлення, вимагають закритого приміщення з відсутністю різких перепадів температур і вологістю не більше 70%. Це може бути гараж, садовий сарай або спеціалізований будиночок з поліпропілену.
Інша важлива вимога – відсутність пилу, яка буквально вбиває будь-яку техніку і електроінструмент. Час від часу прибирайте в приміщенні, а саму косарку накрийте спеціальним або саморобним чохлом зі щільної тканини.
Зазвичай косарки зберігаються в робочому положенні, але колеса не повинні стикатися з підлогою – встановіть під машинку якусь підставку. Більш зручні моделі з функцією вертикального зберігання – вони займають на 70% менше простору.